Denizli Haber - Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, TES’in 32. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla  kutlama mesajı yayınladı.

GERÇEK TEMSİLCİ

TES’in duruşu, eylemleri, söylemleri ile eğitim çalışanlarının gerçek temsilcisi olduğunu belirten Erdoğan,  “Türk Eğitim-Sen her durumda iyiyi, güzeli, doğruyu, yardımlaşmayı ve dayanışmayı öngören; yüreğinde hoşgörüyü eksik etmeyen, adalet çizgisinden şaşmayan eğitim çalışanlarının kuruluşudur. Duruşu, eylemleri, söylemleri ile eğitim çalışanlarının gerçek temsilcisidir. Büyük bir sevdanın, büyük bir mücadelenin adıdır. Sendikamızın 32. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Daha nicelerini görmek dileğiyle. Sorunların çözümü, hakların kazanımı ve mevcut hakların korunması için tek yol örgütlü mücadeledir. Bu nedenle bir grup fedakâr eğitim çalışanı 18 Haziran 1992 yılında Türk Eğitim-Sen’e hayat vererek, kutlu mücadelenin fişeğini ateşlemiş oldu. Evet, Türk Eğitim-Sen kurulduğu ilk günden itibaren artık eğitim çalışanları kimsesiz değildi. Eğitim çalışanları, omuz omuza mücadele edebilecekleri, her koşulda haklarını talep edebilecekleri sendikanın Türk Eğitim-Sen olduğunu çok iyi biliyorlardı. Nitekim sendikamızın çatısı altında buluşan üyelerimiz, her zaman birlik olmanın, dayanışmanın ve yardımlaşmanın gücünü hissetmişlerdir. ‘Ben’ değil, ‘Biz’ olma bilincini ve duygusunu örgütlü mücadelenin temel şartı olarak kabul etmişlerdir.  32 yıldır her zaman temsil ettiğimiz kesimin bir mensubu olmaktan gurur duyduğumuz yüce Türk milletimizin hissiyatına tercüman olmak için gece- gündüz çalıştık” dedi.

“BİRLİĞİMİZ, DİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN”

MEB Son Dakika! 12. sınıflara YKS sonrası büyük sürpriz! MEB Son Dakika! 12. sınıflara YKS sonrası büyük sürpriz!

Sendika olarak amaçlarının gelecek nesillere güzel bir miras bırakmak olduğunu belirten Erdoğan, şunları söyledi:  “‘Türkiye için varız’ diyenlerin oluşturduğu Türk Eğitim-Sen’in temel amaçlarından bir tanesi üyelerinin hak ve kazanımlarının korunmasının yanı sıra ülkemizin gelişmesine katkı sunmak ve 21. Yüzyıl hedefler doğrultusunda düşeni çekinmeden yapmaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk;  ‘Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur’ der. Biz de ülkemiz için her zamankinden daha fazla çalışmak, sendikacılığın kutup yıldızı Türk Eğitim-Sen’i geleceğe en başarılı şekilde taşımak için her türlü gayreti sergiliyoruz. Sendika olarak amacımız gelecek nesillere güzel bir miras bırakmaktır. Davasına Türk milletine sevdalı,  inanmışların bir araya gelerek oluşturduğu Türk Eğitim-Sen, sağa sola sapmadan, kimsenin karşısında el pençe divan durmadan yoluna devam etmektedir, edecektir. Türk Eğitim-Sen, anayasamızda yer alan temel değerlere koşulsuz bağlı ve bu temel değerleri Türk milletinin varlık gerekçesi olarak kabul edenlerin vücuda getirdiği büyük sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Sen, Türkiye’dir! Her yıl katlanarak büyüyen Türk Eğitim-Sen, bugün 255 bini aşan üyesiyle yoluna devam ediyor. Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun.  Bu vesileyle sendikamızın kurulduğu günden itibaren, yönetim kademesinde görev yapmış, üye olmuş, destek vermiş, büyümesinde, gelişmesinde katkı sunuş herkesten Allah razı olsun. Camiamıza verdikleri emeklerden dolayı şükranlarımı sunuyor,  vefat eden yol arkadaşlarıma Allah’tan rahmet diliyorum.” 

Editör: Tahir Aygün