Denizli Haber - Türkiye Karate Federasyonu 2023 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası 25-30 Nisan tarihlerinde Denizli’nin ev sahipliğinde yapılacak. Dev şampiyonanın koordinasyonunu yürütecek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından günlerdir devam eden hazırlıklar tamamlandı. Gümüşler’de bulunan Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda 6 tatamide gerçekleşecek yarışmalar için şampiyonanın açılışı bekleniyor.

 

5.000 KİŞİ DENİZLİ’YE GELECEK

2009-2016 yılları arası doğumlu sporcuların katılacağı şampiyona için an itibariyle 3680 sporcunun kayıt yaptırdığı; idareci, antrenör, ulusal hakemler ve izlemeye gelecek sporcu aileleriyle yaklaşık 5.000 kişinin Türkiye Şampiyonası için Denizli’de olacağı kaydedildi. Yarışmaların teknik toplantısı 24 Nisan Pazartesi günü saat 18.30’da Pamukkale Yurdu Sosyal Tesislerinde yapılacak.

         

İLMAN “SPORDA MARKA KENT OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”

 Türkiye Karate Şampiyonasını Denizli’ye kazandırmaktan mutlu olduklarını dile getiren Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, bu tür üst düzey organizasyonlara ev sahipliği yapıyor olmanın Denizli’de sporun gelişmesine, tarihi ve doğal güzelliklerin daha fazla kişi tarafından ziyaret edilmesine ve şehrin ekonomisine önemli katkılar sunacağını söyledi. 2023 yılında gerek okul sporları, gerek federasyon faaliyetlerinde bir önceki yıla göre organizasyon sayısını ikiye katladıklarını belirten İlman, modern tesis altyapısı ve tecrübeli kadrolarıyla yeni organizasyonları Denizlili sporseverlerle buluşturmaya devam edeceklerini, sporda marka kent olma yolunda başrıyla ilerlediklerini kaydederek, tüm sporseverleri müsabakaları izlemeye davet etti.  

AÇILIŞ SEREMONİSİ 26 NİSAN ÇARŞAMBA SAAT 17.00’DE 

Yarışmaların müsabaka programı belli olurken kata ve kumitede tartıların ardından sikletlerine göre sporcular tatamiye çıkacak. Tüm sporcuların yer alacağı yarışmaların açılış seremonisi ise 26 Nisan Çarşamba günü saat 17.00’de Gümüşler’de bulunan Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda yapılacak.

Editör: Tahir Aygün