Tahir AYGÜN - Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, Türkiye’nin küresel gücünü pekiştirdiğini ve bu kritik dönemde değişen dünyanın etkilerini hissettiklerini belirtti. Ağar, "İhracatımız artarak devam ediyor ve ekonomimiz yüzde 5.7 büyümeyi sürdürüyor. 2024 yılında şuana  kadar 125 milyar dolar mal ihracatı ile hizmet ihracatımız 27 milyar doları buldu. Hedefimiz, 267 milyar dolar mal ihracatı ve 110 milyar dolar hizmet ihracatı" dedi.

Ağar, 2024 yılında şu ana kadar 22 milyar TL destek sağladıklarını ve bu destekleri güncelleyerek devam ettiklerini ifade etti. Denizli’nin örnek bir kent olduğuna dikkat çeken Ağar, "2024’ün ilk 6 ayında Denizli 2.2 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi. İhracatın ithalatını karşılama oranı Denizli’de yüzde 180.4. Geçtiğimiz yıl Denizli ihracatçısına 189 milyon TL, bu yıl ise şu ana kadar 103 milyon TL destek verdik. Sınır ötesi e-ihracat desteklemeleri başladı ve Denizli’de 13 firma bu destekten yararlanıyor. Tanıtım faaliyetlerinde ise 41 farklı sektörde kampanya başlattık" diye konuştu.

AKM Mobilya'dan Büyük Fırsat "Şimdi Al, 3 Ay Sonra Ödemeye Başla!" AKM Mobilya'dan Büyük Fırsat "Şimdi Al, 3 Ay Sonra Ödemeye Başla!"

Editör: Tahir Aygün