Büyükşehir ihtiyaç fazlası araçlarını meydanda sergiledi Büyükşehir ihtiyaç fazlası araçlarını meydanda sergiledi

Denizli Haber - Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Uluslararası Karikatür Yarışması sonuçları açıklandı. Bu yıl teması “Savaş ve Barış” olarak belirlenen yarışmaya 66 ülkeden 1240 eser katıldı. Amatör ve profesyonel sanatçıların eserleri 2-3 Mart’ta tarihi Denizli Konağı’nda toplanan jüri üyeleri tarafından değerlendirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kültür ve Sanat Şube Müdürü Arif Duru, Turizm ve Tanıtım Şube Müdürü Samet Başer, Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Gülsün Sağlık, karikatürist Şevket Yalaz, Savaş Ünlü, Mehmet Selçuk, Abdülkadir Uslu, Altan Özeskici, Ali Şur ve Kübra Deligöz’den oluşan jüri, eserleri inceleyerek değerlendirdi.

 3.Mansi̇yon Mehmet Zeber Eski̇şehi̇r
ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİ 15 MART’TA

Yarışmanın 18 yaş üstü kategorisinde Küba’dan Aristides Esteban Hernandez Guerrero ’nun eseri birinci seçilirken, İran’dan Bagher Hemmati’nin eseri ikinci, yine İran’dan Ali Rastroo’nun eseri ise 3. oldu. Mansiyon ödüllerini ise sırasıyla Çin’den Fan Lintao, Tekirağ’dan Turan Aksoy ve Eskişehir’den Mehmet Zeber aldı. 18 yaş altı mansiyon ödüllerini ise sırasıyla İstanbul’dan İrem Eroğlu ve İzmir’den Mustafa Çelikçakır ile Mina Hacer Yalçın almaya hak kazandı. Yarışmanın ödül töreni ve sergisinin 15 Mart 2024 Cuma günü Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda yapılacağı kaydedildi.

18 Yaş Alti ,İrem Eroğlu18 Yaş Alti , Mustafa Çeli̇kçakir18 Yaş Alti , Mi̇na Hacer Yalçin3.Ali̇ Rastroo İran2.Mansi̇yon Turan Aksoy Teki̇rdağ2.Bagher Hemmati̇ İran1.Mansi̇yon Fan Li̇ntao Çi̇n1.Arísti̇des Esteban Hernández Guerrero Küba

Editör: Tahir Aygün