Denizli Haber - Yeşilay tarafından her yıl düzenlenen Münazara Yarışmasının Ege Bölge Finali 21 Mayıs 2024 Salı günü Nihat Zeybeykci Kongre Merkezi’nde yapıldı. Ege bölgesinde 80 ayrı takımın yarıştığı süreçte Denizli’den Erbakır Fen Lisesi, Aydem Fen Lisesi, Durmuş Ali Çoban Lisesi ve DOSTEK Koleji finale kaldı.

Yeşi̇lay Li̇seler Arasi Münazara Turnuvasi Ege Bölge Şampi̇yonasi Deni̇zli̇’de Yapildi (3)

Kriket Küçükler Türkiye Şampiyonası Denizli'de başlıyor Kriket Küçükler Türkiye Şampiyonası Denizli'de başlıyor

Final yarışmasında En İyi Konuşmacı Ödülünü  Dostek Koleji’nden Mustafa Görkem Akhan alırken, münazara ege bölge şampiyonu ise Erbakır Fen Lisesi’nden Berra Eren ve Abdurrahman Kuzu oldu. Yarışmacılara ödülleri Yeşilay Genel Müdür M. Nurullah Atalan, Yeşilay Akademi ve Kurumsal İletişim Direktörü Şeyda Top ve Yeşilay Denizli Şube Başkanı Hakan Şirin tarafından takdim edildi. Yeşilay Denizli Şube Başkanı Hakan Şirin,  “Parlamenter münazara sistemi esas alınarak gerçekleşen ulusal turnuvamızda Denizli Şubesi olarak Ege Bölge Finaline ev sahipliğini yapmanın mutluluğu yaşıyoruz. Ege bölgesinde finale kalan okulların tamamının Denizlimizin okulları olması bize ayrı bir mutluluk yaşattı.

Yeşi̇lay Li̇seler Arasi Münazara Turnuvasi Ege Bölge Şampi̇yonasi Deni̇zli̇’de Yapildi (2)

Münazara yarışmaları toplum karşısında hitabet, kısa sürede düşünüp düşündüğünü etkin ifade edebilme yeteneklerini geliştiren bir yarışmadır. Bu sayede yarınımız olan gençlerimizin bilgi üzere kendilerini medenice ifade edebilmelerine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır. Yarışmaya ilgi gösteren öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize kurumum adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Editör: Tahir Aygün