Denizli Haber - ÖSYM’nin nihai hedefi, kağıt tabanlı sınavdan bilgisayar tabanlı sınava geçmek. Şu anda Türkiye’de dört e-sınav merkezi bulunuyor ve bu merkezlerde toplamda 6 bin aday aynı anda sınava girebilmekte.

ÖSYM, e-sınavlarla ilgili paradigmal değişimler yapmayı ve sınav kapasitesini artırmayı hedefliyor. E-sınavlar, adaylara sınav sonuçlarını aynı gün içinde öğrenme imkanı sunmakta. Adayların sınav süreci, biyometrik yöntemlerle güvence altına alınmakta ve sınav salonlarında 360 derece dönebilen kameralar kullanılacak.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü 'Verimliliğin Şampiyonları' arasında yerini aldı Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü 'Verimliliğin Şampiyonları' arasında yerini aldı

ÖSYM, Türkiye genelinde e-sınav merkezleri açmayı planlamaktadır. ÖSYM Başkanı, e-sınav formatını değiştirmek ve matbaa tabanlı sınavlardan bilgisayar tabanlı sınavlara geçmek için çalıştıklarını belirtti.

Ayrıca, ÖSYM’nin yeni bir yabancı dil sınavı çalışması olduğu ve prototiplerin sene sonunda deneneceği bilgisi paylaşıldı.

Editör: Tahir Aygün