Denizli Haber -  Denizli’nin yüzmede ki alt yapı hamlesi ile devam eden çalışmalar meyvelerini vermeyi sürdürüyor. Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Şampiyonası Final Yarışmaları 12-15 Ağustos tarihleri arasında Giresun Çotak Yüzme Havuzunda yapıldı.

TUNA PILAT’TAN ALTIN MADALYA

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Antrenörü Yusuf Başar’ın kafile sorumlusu olarak yer aldığı Denizli’den 3 sporcunun katılma başarısı gösterdiği Giresun’da ki yarışlarda sporcular en iyi dereceyi alabilmek için kulaç attı. 400m serbest yarışlarında genç sporcu Tuna Pılat, Türkiye Şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza attı.

EFLAL’DEN GÜMÜŞ, ESAT’TAN BRONZ MADALYA

Analig Yüzme Türkiye Finallerinde bir başka Denizlili sporcumuz Eflal Cave, 50m kelebek yarışında Türkiye ikincisi oldu. Esat Demir Demirtaş ise 50m sırtüstü yarışında bronz madalyanın sahibi olarak Türkiye üçüncüsü olarak yarışmaları tamamladı. Demirtaş 50m kelebek yarışında Türkiye dördüncüsü oldu.

İLMAN’DAN YÜZÜCÜLERE KUTLAMA

Yüzmede gerek alt yapı çalışmaları, gerekse performans sporcularına verilen emeklere şahit olduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, antrenörlerin oluşturdukları program doğrultusunda sporcuların disiplinle çalıştığını söyledi. Tüm bu emeklerin sonucunda başarılarında beraberinde geldiğini söyleyen İl Müdürü Ömer İlman, Analig Yarışmalarında dereceye giren sporcuları ve antrenörleri tebrik etti.

Editör: Tahir Aygün