Denizli Haber - Denizli’de büyükşehir dahil 13 belediyeye sahip olan Ak Parti, 31 Mart seçimlerinde ağır darbe aldı. CHP adayları büyükşehir ile birlikte 16 ilçede seçim bölgesinden zaferle çıktı. AK Parti ise sadece Baklan ve Çameli’de belediye başkanlıklarını korudu, Babadağ’da seçimi CHP’den aldı.

CHP’li Arpacı TBMM Kürsüsünden Denizlili Çiftçinin Sesi Oldu CHP’li Arpacı TBMM Kürsüsünden Denizlili Çiftçinin Sesi Oldu

Seçim sonuçları parti teşkilatlarında büyük bir moral kaybına neden oldu. Partide hem genel merkez hem de teşkilatlarda değişiklik yapılacağı konusu gündemin ilk sırasına yerleşti.

Seçim döneminde sahada adım atmadık yer bırakmayan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, seçim sonrasında saha ziyaretlerine başladı. Teşkilatlara moral vermek isteyen Zeybekci’nin ilk durağı Baklan oldu. İlçe başkanlığı ile Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever ziyaretleri gerçekleştiren Zeybekci, burada teşkilata yaptığı konuşmada çalışmaya devam edeceklerini, yılmayacaklarını söyledi.

Zeybekci’nin daha sonraki durağı ise Babadağ oldu. Burada ilçe teşkilatına ziyaret gerçekleştiren Zeybekci daha sonra Babadağ Belediye Başkanı Murat Kumral’ı makamında ziyaret etti.

Zeybekci seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde de; “Biz milletimize ve şehrimize bugüne kadar sadece hizmet ettik, Allah ömür verdikçe de milletimiz bizi nerede görmek isterse bunu bir lütuf olarak görüp hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer vermişti.

Editör: Tahir Aygün