Denizli Haber - Ereğli ilçesi Kandilli mevkiinde TTK’ya bağlı Armutçuk Müessesi’ne ait maden ocağında saat 13.45 sularında göçük meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

ACI HABER GELDİ

Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre üç işçi göçükten yaralı olarak kurtarılırken bir işçi hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA: 6 İŞÇİ YARALANDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda göçük sebebiyle 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 6 kişinin yaralandığını belirterek "Yaralılar hastaneye nakledilmiş durumda. Ekiplerimiz ambulanslarla görev başında. Acımız büyük" ifadelerini kullandı.

AFAD: GÖÇÜK ALTINDAKİ İŞÇİLER İHBARDA BULUNDU

AFAD'tan göçükle ilgili yapılan açıklamada "Bugün, saat 13.45 sularında, Zonguldak ilimiz Ereğli ilçesindeki Armutçuk maden ocağında bir göçük meydana gelmiştir. Göçük altında işçilerin bulunduğu ihbarı üzerine, olay bölgesine AFAD, Emniyet, Jandarma, 112 sağlık, itfaiye ve TTK tahlisiye ekipleri sevk edilmiştir" dendi.

"PATLAMA OLMADI"

Vali Hacıbektaşoğlu, vardiyada 280 kişinin çalıştığını dile getirerek, "Göçük, 4 kişinin çalıştığı bölgede etkili oldu. Bunun dışında herhangi bir risk yok. Herhangi bir patlama söz konusu değil, göçük. Şu an için bütün ocağı, işletmeyi riske atacak bir durum söylemiyor arkadaşlarımız." diye konuştu.

KURTARMA ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Kurtarma çalışması tamamlandığını belirten Hacıbektaşoğlu, "Ekipler güvenli bir şekilde kuyudan çıkıyor. Bu bir tavan çökmesi çok küçük bir bölmede" dedi.

ÇOK SAYIDA EKİP BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

Öte yandan göçük ihbarı sonrası AFADUMKE, sağlık, polis ve TTK tahlisiye ekipleri de bölgeye sevk edildi.

Göçük altında kaldığı değerlendirilen işçilerin kurtarılması için çalışma başlatıldı.

Editör: Tahir Aygün