Denizli Haber - Denizli’de yaşayan Burcu Kaşıkçı, uzun süredir olmak istediği estetik karın germe ameliyatını ağrı korkuları nedeniyle erteledi. Kaşıkçı yaptığı araştırmalar neticesinde Epudural Kateter uygulaması ile ameliyat sonrası ağrılarının yaşanmadığı Tekden Hastanesi’nde ameliyat olmaya karar verdi. Özel Denizli Tekden Hastanesi doktorlarından Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Zekeriya Gökalp ile görüşen hasta 'Ağrı pompası' olarak da bilinen Epidural Katater uygulaması ile ameliyat sonrası hiç ağrı çekmeden ameliyatını oldu. Ameliyat sonrasında hiç ağrı hissetmeyen Kaşıkçı kısa sürede yürümeye başladığını ve hiç ağrı çekmediğini ifade etti.

Denizli’de Hemşirelerimiz Geleceğimiz paneli düzenlendi Denizli’de Hemşirelerimiz Geleceğimiz paneli düzenlendi

Hastaların ameliyat sonrası süreçte ağrı duymamaları için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Uzm. Dr. Gökalp, “Bunlardan en önemlisi Ağrı Pompası uygulamasıdır. Burcu Kaşıkçı isimli hastamız ve diğer hastalarımız estetik karın germe, göğüs düzeltmeleri, yağ aldırmaları, kalça kırıkları, diz ve kalça protezleri, ha keza bütün batın ameliyatlarında, ameliyat sonrasında ağrı çekmek istemeyen hastalarımızda bu yöntem uygulanabilmektedir. Bütün branşlarda ameliyat yapan doktorlarımızın ameliyatlarında beyin ve kol ameliyatları hariç, ameliyat sonrası ağrı duymaması için Epidural Kateter uygulaması yapılabilmektedir. Hastalar genel anestezi veya belden uyuşturma anestezisi ile ameliyat olabilmekte ancak beraberinde Epidural Katater uygulaması ile ameliyat sonrasında hiç ağrı yaşamamaktadır. Burcu Kaşıkçı ve diğer hastalarımız ameliyat sonrası hiçbir ağrı yaşamamıştır. Ameliyattan sonra ağrı yaşamayan hastalar çabuk ayağa kalkmakta ve yürümektedirler. Hastaneden daha kısa sürede taburcu olabilmektedirler. Buradaki amacımız ameliyat sonrası ağrıyı hastaya hissettirmemek. Hasta konforunu arttırmaktır. Omuz seviyesinin altındaki bütün ameliyatlarda bu yöntemle ağrısız uygulama yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

“AMELİYAT SONRASI HİÇBİR ŞEKİLDE AĞRI DUYMADIKLARINI”

Ameliyat sonrası ağrılarından korkusu nedeniyle ameliyat olmaya çekindiğini ifade eden Burcu Kaşıkçı, “Anestezi Uzmanı Doktor Zekeriya hocamızın Ağrı Pompası uygulaması yaptığını duydum ve buraya geldim. Ameliyat sonrası hiçbir şekilde ağrı yaşamadım. Ameliyat sonrasını çok konforlu geçirdim ve çabuk ayağa kalkarak ağrısız şekilde yürüdüm. Şu an gayet iyiyim. Tekden Hastanesinde uygulanan Epidural Katater ile ağrısız ameliyat olmayı herkese tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

Editör: Tahir Aygün