Zeybekci’nin Kadrosu Belli Oldu Zeybekci’nin Kadrosu Belli Oldu

Denizli Haber - Cumhuriyet Halk Partisi'nin 38. Olağan Kurultayında Manisa Milletvekili Özgür Özel'in ikinci turda genel başkanlığa seçilmesinin ardından Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) için seçimler yapıldı. Gözler PM'de yer alacak isimlere çevrilirken, 81 il başkanıyla toplantı yapan Özel, Anahtar Liste çıkarma kararı aldı. Listede Denizlili bir isim de yer aldı.

488 OY ALDI

Özel'in anahtar listesinde yer alan Denizli eski il başkanlarından Bülent Nuri Çavuşoğlu ipi göğüsledi. Kurultayda, PM ve YDK seçiminde oy kullanma işlemi sabaha karşı sona ererken, sandıkların kapanmasının ardından oy sayma işlemine geçildi. Kurultayda Parti Meclisi üyeliği için 380 kişi, Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği için ise 98 kişi adaylık başvurusu yapmıştı. Denizlili Çavuşoğlu 488 oyla PM'ye girmeyi başardı.

BAŞKAN HORZUM'DAN TEBRİK MESAJI

CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, Parti Meclisi'ne seçilen Denizli eski il başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu'nu sosyal  medyadan yayımladığı mesajla kutladı. Horzum mesajında, "En büyük güç örgütlü güçtür... Örgütümüzden aldığımız güç, yetki ve tam destekle bir yola çıktık ve sonunda Örgütümüzün gücü ortaya çıktı. Bu yolda dik ve cesur davranan, şahsi menfaatlerini bir kenara bırakıp parti ve toplum menfaatini düşünen bütün Üyelerimize teşekkür ediyorum. Partimizde değişimi Parti Meclisimizde de yaparak ortak akıl, birlikte yönetim ve güçlü örgütü oluşturduk. Parti Meclisimize seçilen Yoldaşım Bülent Nuri Çavuşoğlu'nu tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.