Denizli Haber -  Gümüşhane’nin Kelkit İlçesi’nde kurulacak GES, bir yıl boyunca 3 bin 577 hanenin enerji ihtiyacını karşılayacak. Yılda 14.3 GWh enerji üretimi kapasitesine sahip santral her yıl 8.5 ton daha az karbon salımı ile 25 bin ağacın kesilmekten kurtulmasıyla doğaya nefes aldırılacak.

Şirket olarak doğaya ve sürdürülebilirliğe verdikleri önemi vurgulayan Aslıteks CFO’su Uğur Çoban, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) imzacısı olarak tüm finansal kararlarında, yatırımlarının sosyal ve çevresel etkilerini dikkate aldıklarını dile getirdi.

Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 05-12-2023 Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 05-12-2023

TÜKETİMİNİN TAMAMINI KARŞILAYACAK

Sürdürülebilir finans yaklaşımı uyarınca önceliği kar maksimizasyonu yerine, değer optimizasyonuna verdiklerini vurgulayan Çoban, “Dünyamızın karşı karşıya olduğu ekolojik ve sosyal zorluklarının bilincinde bir şirket olarak sorumluluklarımızı yerine getirmede ve sürdürülebilirlik alanında öncü olmak adına fabrikalarımızın, enerji ihtiyaçlarını çevreci bir yöntemle karşılamak adına devam ediyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Denizli Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan fabrikalarımızdaki Çatı GES projesini devreye alarak enerji ihtiyacımızın yüzde 25’ini güneş enerjisinden karşılamaya başladık. Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde gerçekleştireceğimiz yeni santral yatırımı ile fabrikalarımızın enerji ihtiyacının tamamı yenilenebilir enerjiden sağlanacak” dedi.