banner346
banner19

Orhan Abalıoğlu Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Atölye Açıldı

Orhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Pnomatik ve Elektropnomatik Atölyesi tören ile açıldı.

Orhan Abalıoğlu Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Atölye Açıldı
banner20
banner243

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen törene; Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Atölye açılışını gerçekleştiren Vali Hasan Karahan Denizli'de bulunmayan ve ilki yapılan Pnomatik ve Elektropnomatik Atölyesinin ilimiz mesleki eğitimine önemli katkı sunacağını belirterek, katkı sağlayan firmalara ve Pamukkale Belediyesine teşekkür etti.

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi’nde özel sektörden Hayırseverler Hidrobarsan Mermer Makinaları San. ve Tic. Ltd.Şti, Hidroteknik A.Ş. ve Pamukkale Belediyesinin katkılarıyla ilimizde ihtiyaç duyulan ve bulunmayan, piyasa maliyeti 108.500,00 TL olan Pnomatik ve Elektropnomatik atölyesi Denizli'ye kazandırılmıştır.

Açılışın ardından atölyeyi gezen Vali Hasan Karahan atölyede incelemelerde bulunarak öğretmenlerden bilgi aldı.

Atölye gerek derslerde gerekse Halk Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile açılan kurslarda halkımıza eğitime açıktır.

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi’nde 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında 10 meslek alanı, 14 dal ve 47 Şube bulunmaktadır ve 943 erkek öğrenci ve 28 kız öğrenci olmak üzere toplam 971 öğrenci ile eğitime devam etmektedir.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER