Denizli haber - Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 2023 yılı sözleşmeli gençlik çalışanı alımı duyurusu, Resmi Gazete'de yayımlandı. Bakanlık Personel Genel Müdürlüğünün ilanında "Bakanlığımız taşra teşkilatı gençlik merkezi müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, boş bulunan sözleşmeli Gençlik Çalışanı pozisyonları için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde 2022 yılı KPSS B grubu P3 puan sırası esas alınarak boş kontenjan sayısının üç (3) katına kadar çağırılacak adaylar arasından sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre, Sözleşmeli Gençlik Çalışanı alımı yapılacaktır" denildi.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Denizli'de aramızdan ayrılanlar 24-02-2024 Denizli'de aramızdan ayrılanlar 24-02-2024

Bakanlıktan yapılan açıklamada da taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere gerçekleştirilecek gençlik çalışanı alımı ile ilgili bilgiye yer verildi. Boş bulunan sözleşmeli gençlik çalışanı pozisyonları için 1071 personel istihdam edileceği belirtilen açıklamada, "Adaylar başvurularını, 29 Aralık 2023 (00.00) - 8 Ocak 2024 (17.00) tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapabilecek. Başvurular, başvurulan grup için aranan niteliklere uygunluk yönünden incelenecek. Başvurusu kabul edilen adaylardan KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak her bir grup ve il için ilan edilen kontenjan sayısının üç katı aday sözlü sınava çağrılacak. Adaylar başvurularını ve sınava ilişkin bilgilerini kariyer kapısı üzerinden görüntüleyebilecek" ifadeleri kullanıldı.

DENİZLİ'YE 10 PERSONEL ALINACAK

İllere göre kontenjan dağılım listesine yer verilen duyuruya göre, Denizli'ye üniversite mezunu 10 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Editör: Tahir Aygün