Cemal Kobaş, Cumhur İttifakı Çatısı Altında Serinhisar Belediye Başkanlığı İçin Aday Adayı Oldu Cemal Kobaş, Cumhur İttifakı Çatısı Altında Serinhisar Belediye Başkanlığı İçin Aday Adayı Oldu

Denizli Haber - Denizli'nin hareketli ilçelerinden biri olan Serinhisar, yerel seçimlerde yine adından söz ettirecek gibi görünüyor. Her zaman aktif bir ilçe olan Serinhisar, bu defa Halil Öztürk  yoğun çabalarıyla gündeme oturuyor. Öztürk, daha önce aday olmamış olmasına rağmen bu sefer görevden kaçmayacağını ve aday olduğunu açıkladı. Bu durum, Öztürk'ün mensubu bulunduğu MHP Teşkilatı'nı da harekete geçirdi. Parti üst yönetimlerinin kararına bağlı olduğunu belirten Öztürk, Cumhur İttifakı çerçevesinde hareket edeceğini ifade etti. Ak Parti içerisinde de Öztürk'e önemli bir destek var.

CHP cephesinde ise mevcut başkan Hüseyin Gemi ve Eski İlçe Başkanı Ercan Usta adaylık için yarışıyor. Kimin aday olacağı konusunda belirsizlik devam ediyor ve bu durum dengeleri değiştirebilecek nitelikte bir hamleyi beraberinde getirebilir. İyi Parti kanadında ise Şükrü Averi'nin adaylık talebi bulunuyor. Şu an için adaylık pozisyonunda belirsizlik devam ediyor ancak Averi'nin katılımıyla heyecan daha da artabilir.

Serinhisar'da yaşanan bu gelişmeler, seçimlerin Sonuçlarını etkileyebilecek önemli unsurları beraberinde getiriyor. Halil Öztürk'ün adaylık kararı ve MHP Teşkilatı'nın desteği, Cumhur İttifakı'nın bölgedeki durumunu olumlu yönde etkileyebilir. Diğer taraftan, CHP'nin başkan adayı konusunda yaşanan belirsizlik, parti içindeki dengeleri sarsabilir ve seçmenin tercihini etkileyebilir. İyi Parti' Averi  de rekabeti daha da kızıştırabilir.