Merkezefendi Belediye Meclisi gündemine gelmesi beklenen “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi” kurulması teklifine AK Parti ve MHP’den sert tepki geldi.

Güngör “Allah Ülkemizi, Milletimizi Her Türlü Afetten Korusun” Güngör “Allah Ülkemizi, Milletimizi Her Türlü Afetten Korusun”

Denizli Haber - Meclise gelmesi beklenen teklife tepki amacıyla Merkezefendi Belediyesi önünde yapılan basın açıklamasına AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Fatih Durmaz, MHP Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Altıntaş ile AK Parti ve MHP’liler katıldı.

Yapılan açıklamada; “Merkezefendi Belediye Başkanlığının Kasım ayı meclis gündeminin 1. maddesinde Merkezefendi Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğe ek olarak Şehit Yakınları ve Gaziler Birimi ile yine aynı maddenin içinde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi” kurulmasının yönetmeliğe eklenmesi görüşe sunulmuştur.

Şehit yakınları ve Gazilerimiz her zaman başımızın tacıdır. Şehit ve Gazi yakınlarının CHP Belediyesince kurulacak bu birime ihtiyacı da yoktur. Sırtını PKK kamplarındaki dağlara dayayan HDP ile yandaşlık kurup, sonra da Şehit ve Gaziler için birim kurmaya yeltenmek ve bunu yine aynı maddede aralarına virgül konularak Lut kavminin ve LGBT hükümlerini devreye sokacak “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi” ile birlikte görüşülmesi şehitlerimize ve gazilerimize en büyük haksızlık ve saygısızlıktır.

Şehit ve Gazilerimizin haklarını Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz gereği gibi korumakta ve kollamaktadır. Yaptığınız iş dağda kuzuyu yiyip köyde çoban ile yas tutmaktır. Şehit ve Gazilerimizden elinizi çekin. Sapık zihniyet ürünü bir kavramın önünde Şehit ve Gazilerimiz tabirini kullanmak sizin haddinize de değildir.

Kadın ve erkeğin her noktada, toplumun her alanında imkanlara erişmede eşit haklara sahip olduğu kanunlarımız çerçevesinde açıktır. Gündem maddesinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinden kastedilenin bu olmadığı açıkça ortadadır. Merkezefendi ilçemiz ile ilgili yapısal sorunlar, alt yapı ve belediyecilik yatırımları ile ilgili halkımızın hizmet beklentisi var iken başka hiçbir meselemiz kalmamış gibi bu konunun gündeme getirilmesini asla kabul etmiyoruz.

Süslü cümleler ile Belediye Bünyesine LGBT’yi yerleştirmeye çalıştığınızın farkındayız Bizler Lut kavminden gelmiyoruz, övdüğünüz kavmi meşrulaştırmanıza izin vermeyeceğiz . Halka gösterdiğiniz  yumuşak yüzünüzün arkasında neler yapmaya çalıştığınız ortadadır .  Bu millet, size sandıkta gereken cevabı verecektir. CHP ve onun kirli zihniyetinin en güçlü toplumsal bağımız olan Kutsal Aile Kavramını yıkmaya çalıştığı; uluslararası merkezlerden zorla dayatılan LGBT lobileri ile birlikte ortak iş tuttuğu açıkça ortadır.

Cumhur İttifakı olarak bizler bu nedenle belirttiğimiz Kasım Ayı Gündem maddelerinden Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi oluşturulmasına yönelik hükmü reddediyor, tüm meclis üyelerini sağduyuya davet ediyoruz” sözlerine yer verildi.