Yarar “Ülkü Ocakları için kötü bir şey söylüyorsa, ben heykelini dikerim" Yarar “Ülkü Ocakları için kötü bir şey söylüyorsa, ben heykelini dikerim"

Denizli Haber - Denizli’de 30 yıldan bu yana av tüfeklerine kılıf üretimi yapan Ekrem Emiroğlu, diktikleri 50 farklı kılıf çeşitleriyle Türkiye’nin tüfek kılıfı ihtiyacının yaklaşık yüzde 30’luk bölümünü karşıladıklarını söyledi. Av malzemeleri bayiliği yaparken yaşanan ihtiyacı görüp kılıf dikmeye başladıklarını anlatan Emiroğlu, “Genellikle Karadeniz bölgesinde, Konya bölgesinde av tüfekleri üretiliyor. Müşteriler av tüfeğini alıyor ama tüfekle birlikte, tüfeği nemden rutubetten, çarpmadan, çizilmeden koruyacak kılıf gelmiyor. Av tüfeğini alan birde kılıf bulup almak için arayış içine giriyor. Bu eksikliği gördüğümde 30 yıl önce av tüfekleri için 50 farklı türde tüfek kılıfı dikmeye başladık. Üretimini yaptığımız kılıfları su geçirmez, darbeye dayanıklı, sızdırmaz kumaşlardan dikiyoruz. Kılıfımızın içinde ve üzerinde şarjör yeri, fişek bölümü, evrak bölümü, özel eşyalarını konulacağı gözler ve cepler de bulunuyor. Bünyemizde ayda yaklaşık bin 500 adet tüfek kılıfı dikimi yapabiliyoruz" dedi.

AW081755_02

Türkiye'nin farklı bölgelerinden talepler aldıklarını kaydeden Emiroğlu, "Diktiğimiz kılıflar Türkiye’nin bütün illerinde av bayilerinde satılıyor. Denizli’de de satışımız var. Farklı toptancılar aracılığıyla diktiğimiz tüfek kılıfları dünyanın farklı ülkelerine ihraçça ediliyor. Tüfek kılıfı imalatında 30 yılı geride bırakmış tecrübeli bir firma olarak Türkiye tüfek kılıfı ihtiyacının yaklaşık yüzde 30’luk bölümünü Denizli’den biz karşılıyoruz diyebilirim. Kılıfların yanında isteğe göre, soğuk, su geçirmez kumaşlardan avcı montları, avcı çantaları, montlar ve avcı yelekleri üretimi de yapabiliyoruz” diye konuştu.

Editör: Tahir Aygün