Özel Cerrahi Hastanesi Sahibi Çelik Evinde Ölü Bulundu Özel Cerrahi Hastanesi Sahibi Çelik Evinde Ölü Bulundu

Denizli Haber - Dr. İsmet Çerçi “Sıcaklık değişimlerinin yaşandığı ilk bahar mevsimine yaklaştığımız gündüzleri sıcak akşamları soğuk olan şu günlerde evlerde kapı pencere, araçlarda karşılıklı açık pencere arasında cereyana maruz hızlı ısı değişimleri bağışıklığımızı etkileyebiliyor ve enfeksiyona zemin hazırlayabiliyor” dedi.

Güneşe rağmen düşük hava sıcaklıklarının yanıltabileceğine dikkat çeken Dr. İsmet Çerçi “Havaların ani değişimleri yetişkinler daha fazla çocukları etkiliyor. Hassas olan yapıları nedeniyle çocuklar hasta olmaya daha çok meyilli oluyor. Çocukluk çağının sık görülen hastalıklarından biri olan bademcik ve geniz eti hastalığıda havaların ani değişimiyle artış gösteriyor. Kreş ve okul çağındaki çocukların daha fazla mikroorganizmaya maruz kalıyor olması da bu hastalığı tetikliyor” ifadelerini kullandı.

Yalancı bahar diye adlandırılan sıcak havalara aldanmamak gerektiğini vurgulayan Dr. İsmet Çerçi “Sıcaklığa uygun giyinmek, iyi beslenmek ve uykusuz kalmamak bağışıklığımızı ayakta tutar” dedi.

Editör: Tahir Aygün