banner346
banner19

Yarına Kalmamak

Nefes alabilmek ve nefes verebilmek. İş bütün mesele bu.

Yarına Kalmamak

Doğduğumuzda, sabah yataktan kalktığımızda ilk nefes önemli. Çünkü yaşamın sürdürülebilmesi için gerekli. Yaşam, yaşamak ve yarına kalmadan bugünü en mükemmel şekilde değerlendirmektir. İnsan olarak insana, doğa adına doğaya nefes aldırabilmekten daha güzel bir şey mi var. Yapacaklarımız niye yarına kalsın ki.

Doğa bize, bizim de içinde olduğumu ve belki bilmediğimiz birçok canlıya yaşam alanı oluşturmak için, normal seyrine devam eder. Dibinde yeşerip yanındaki ağaca tırmanmaya çalışan sarmaşık neyse, bulut olup yağmur olup toprakla buluştuktan sonra, hem sarmaşığa hem de onu sarıldığı ağaca can olmak, yarına kalmadan yapılmış en anlamlı olaydır, diye düşünüyorum.

Oysa ki bir yaşam yaratmak, o yaşama hakkını vermek değerlerin en güzelidir. Hani ilerleyen yaşlarda geçmişin değerlendirilmesini yapanlar, saniyenin kıymetini bilin derler ya. O yüzden her yaşın özelliğinin yarına kalmadan tadının çıkarılması gerekiyor. Doğa ile olması gerekiyorsa doğayla, insan ile olması gerekiyorsa insanla.

Köşe Yazısının tamamını okumak için tıklayınız....

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 14:06

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER