Denizli Haber - MHP’nin kuruluşunun 55. Yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Yıldırım, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş 55 yıl önce, Türkiye’nin kutlu geleceği için yeni bir başlangıcı, yeni bir çağı, yeni bir Ergenekon’u müjdeliyordu. Başbuğumuz için Dokuz ışığın kaynağı olan Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti davamızın temel taşıydı, bugün ise hamdolsun taşıyıcı kolonudur. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin bilge liderliğinde, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in iki emanetinden birisi olan Milliyetçi Hareket Partisi; Türk milletinin kalesi, Türk milliyetçiliğinin tek adresidir. Bir diğer emaneti olan Ülkü Ocakları ise; Türk gençliğinin çatısıdır. Bugün; zaman bendedir, mekân bana aittir diyen bir gençlikle bilim, teknoloji, sanat, sağlık, yerli ve milli savunma sanayi çalışmalarında nihai hedefimiz olan Türkiye Yüzyılının destanını yazmaktadır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettiği gibi: İki eseri olan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları da kutlu varlığını, mutlak devamlılığını, Türk milletine hizmet aşkını sonuna kadar sürdürecektir. Cumhuriyetimizin kuruluşundan 6 yıl önce doğan Başbuğumuzun, siyasi mücadelesi ve emanetleri çok şükür 100’üncü yıla erişmiş ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin 90’lı yıllarda ortaya koymuş olduğu Lider Ülke Türkiye vizyonunu yaşamaya ve yaşatmaya şahitlik etmiştir” dedi.

“NİCE UZUN YILLARA”

MHP İl Başkanı Yılmaz “İklim değişikliği ve yaşanabilir güvenli kentler önceliğimiz olacak” MHP İl Başkanı Yılmaz “İklim değişikliği ve yaşanabilir güvenli kentler önceliğimiz olacak”

MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye uzun yıllar dileyen Yıldırım,  “Merhum Başbuğumuzun "Emanet olunan davayı kucakladım. Hiç arkama bakmadan, tereddütsüz, hiçbir şeye aldırmadan yürüyorum." sözleri bugün de davamızı sindirmek ve sözde “MHP; bitti, tükendi” hayali görenlere karşı aynen duruşumuzdur. Yarı yolda kalırlar, vazgeçerler dediler, hamdolsun Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin öncülüğünde “Vazgeçilmez Yeminle 55 Yıl”a eriştik, ezelden ebede 55 yılda yetiştik. Siyasi hayatı 55 yıl, varlığı ise Türklükle yaşıt olan davamız; onca badireleri aşmış, mücadele veren aziz şahsiyetlerle, Ruhi Kılıçkıran’dan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na dek devlet-millet ve ülkü uğruna şehit düşmüş adanmışlar sayesinde varlığını korumuş ve bayrak gibi dalgalanmıştır. Tıpkı merhum vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şu dizelerinde dile getirdiği gibi biz de gün bugün dedik, sorumluluk üstlendik. Değil mi cephemizin sinesinde iman bir; Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir; Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz, Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz! Elleri öpülesi ecdadımız başta olmak üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten Kurucumuz, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e kadar iftihar kaynaklarımıza, davamızın kutup başlarına Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Partimizin 55. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’ye Ülkü Ocaklı evlatları adına nice uzun yıllar diliyorum” diye konuştu. 

Editör: Tahir Aygün