banner346
banner19

Diyet bağışıklığı düşürür mü?

Diyet bağışıklığı düşürür mü?
banner20
banner243

Denizli Haber - Konu bağışıklık ise sadece yediklerimizle bağdaştırmak tabi ki yetersiz. Anne karnından itibaren kendimize özgü bağışıklık sistemimiz oluşmaya başlar, hayata gözlerimizi açtığımız an ile genetik ve çevresel faktörler doğrultusunda şekillenir. Tabi ki yediklerimizin bağışıklığımızdaki rolü büyük fakat tek etken değildir.

Her şey yolunda fakat kilom fazla diye düşünerek zayıflama yolculuğuna girdiğinizde hangi yöne adım attığınız ve adımlarınızın büyüklüğü çok önemli!

Bazen sabırsızlıkla hızlı kilo verme uğruna yeter ki zayıflayayım düşüncesi ile başvurulan açlık diyeteleri bağışıklık sisteminizin en büyük düşmanı! Vücuttan kas ve su kaybına neden olan bu diyetler ile fazla kilodan öte vücudun yapı taşlarını yıkmış oluyorsunuz. Yani vücudu ayakta tutan ögeleri!

Size tavsiye olarak sunabileceğim zayıflama döneminde tartı takibi ile birlikte mezura yardımı ile incelmesini istediğiniz bölgeleri ölçmeniz olacaktır. Tartıdaki rakamlar sizi mutlu etmese de incelmeler şaşırtıyorsa yolunuza sıkı sıkı bağlanın! Çünkü asıl olan kilo verirken tratıdan öte bölgesel incelmeyi sağlayabilmektir.

Köşe yazısının tamamını okumak için tıklayınız...

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 14:00

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER